62. aukció
Miháltz Pál (1899-1988) Kis önarckép madárral, 1956
167

Miháltz Pál (1899-1988)

Kis önarckép madárral, 1956

Olaj, fa, 25x16,5 cm
Hátoldalon: Kis önarckép madárral 956
Kikiáltási ár: 220 000 Ft
Becsérték: 300 000 - 400 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban Dévényi Iván gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ A 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből. Kassák Emlékmúzeum és Archívum, Budapest, 1993. október 9. – december 5., katalógus: 70.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Miháltz Pál festőművész kiállítása. Keresztény Múzeum, Esztergom, 1982. október 3. – 1983. február 27., katalógus: szám nélkül

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983., katalógus: 160.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ A Dévényi gyűjtemény. Szerk.: Virág Judit-Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006., 86.