59. aukció
Kassák Lajos (1887-1967) Kompozíció, 1960-as évek első fele
76

Kassák Lajos (1887-1967)

Kompozíció, 1960-as évek első fele

Olaj, vászon falemezen, 27,5x22 cm
Jelezve balra lent: Kassák
Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

¦ Kövesdy Pál gyűjteménye, New York

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. KOGART Ház, Budapest, 2006.

¦ Remekművek – válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Városi Képtár, Orosháza, 2007.

¦ Remekművek – Válogatás a Kovács Gábor-gyűjteményből. Erdei Ferenc (Kecskeméti) Kulturális és Konferencia Központ, Kecskemét, 2008

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből. REÖK, Szeged, 2008.

¦ A magyar festészet mesterművei a Kovács Gábor-gyűjteményből Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum, Miskolc, 2009.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma (Bolgár Nemzeti Galéria), Szófia, 2012.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig. Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016.

¦ KOGART-melléklet. Világgazdaság, 2006. október 12.