74. Téli aukció
Gadányi Jenő kompozíció
157

Gadányi Jenő (1896-1960)

Kompozíció (Zárt formák nyitott térben), 1948

Olaj, karton, 30 x 43 cm
Jelezve jobbra lent: Gadányi Jenő 948
Kikiáltási ár: 500 000 Ft
Becsérték: 700 000 - 1 000 000 Ft

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
¦ Gadányi Jenő gyűjteményes kiállítása, Ernst Múzeum, Budapest, 1948. április 4-18. (kat. 58. Zárt formák nyitott térben, 1948, olaj, 3500.-)
¦ Gadányi Jenő emlékkiállítása, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1967, (kat. 46. Kőfal fákkal I. vagy 47. Kőfal fákkal II. vagy 48. Képelemek I.)