67. Aukció
Szirt Oszkár 1889-1915 Korcsolyázók (Korcsolyázók a Városligetben)
5

Szirt Oszkár 1889-1915

Korcsolyázók (Korcsolyázók a Városligetben)

Olaj, vászon, 61 x 51 cm
Jelezve jobbra lent: Szirt 914.
Kikiáltási ár: 240 000 Ft
Becsérték: 400 000 - 600 000 Ft

¦ Ifjú művészek egyesületének kiállítása. Nemzeti Szalon, Budapest, 1914. május-június

(196. tétel Korcsolyázók címmel)

¦ Az Ernst Múzeum kiállításai LIX. XXIV. csoportkiállítása, Magyar Rézkarcolók Egyesülete, Feszty Masa,

Frank Frigyes, Szirt Oszkár. Ernst Múzeum, 1923. április (195. tétel Korcsolyázók címmel)

¦ Szirt Oszkár festőművész kiállítása. Szolnoki Múzeum, 1962. október 14.

¦ Szirt Oszkár festőművész kiállítása. Jászapáti

¦ Szirt Oszkár festőművész kiállítása, Tiszafüred, 1964. november

¦ Egri Mária: Szirt Oszkár. In: Gulyás Katalin et al. (szerk.):

Tisicum – A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Múzeumok Évkönyve 21. (Szolnok, 2012)