59. aukció
Paizs Goebel Jenő (1899-1944) Lola és Misa a művésztelepen (Kántorék háza a művésztelepen), 1942
161

Paizs Goebel Jenő (1899-1944)

Lola és Misa a művésztelepen (Kántorék háza a művésztelepen), 1942

Olaj, fa, 100x79,5 cm
Jelzés nélkül Hátoldalon felirat: Paizs-Goebel Jenő. "Lola és Misa a telepen" 1942. körül olaj Kántor Andor tulajdona
Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
Becsérték: 1 600 000 - 2 400 000 Ft

Oeuvre -jegyzék: II.165.

¦ In.: Verba Andrea: Paizs Goebel Jenő művészete. Gondolat Kiadó, Budapest, 2009.

Proveniencia :

¦ korábban Kántor Andor tulajdona

Kiállítva :

¦ Paizs Goebel Jenő (1896-1944) emlékkiállítása. Szentendrei Képtár, Szentendre, 1987. január, katalógus: szám nélkül

¦ Paizs Goebel Jenő kiállítása. Budapest Történeti Múzeum, Budapest, 2009. július 22. – szeptember 23.

Kiállítva és reprodukálva :

¦ Szentendre mint múzsa. A szentendrei művészet évszázada IV. MűvészetMalom, Szentendre, 2003. november 15. – 2004. március 15. katalógus: szám nélkül

Reprodukálva :

¦ Verba Andrea: Paizs Goebel Jenő művészete. Gondolat Kiadó, Budapest, 2009. 261. oldal

¦ A szentendrei Régi Művésztelep. Szerk.: Tóth Antal, Corvina Kiadó, Budapest, 2007. 47. oldal