75. tavaszi aukció
Ziffer Sándor, lovak
73

Ziffer Sándor (1880-1962)

Lovak, 1925 körül

Olaj, vászon, 104,5 x 143,5 cm
Jelezve jobbra lent: Ziffer Sándor
Kikiáltási ár: 3 200 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Dr. Görgényi Frigyes tulajdonában

KIÁLLÍTVA:
¦ Aba-Novák Vilmos, Feiks Jenő, Kelemen Emil, Patkó Károly és Ziffer Sándor Csoportkiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1927. február, kat.: 70. (Lovak)

REPRODUKÁLVA:
¦ Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek. Erdélyi Szépmíves Céh, Kolozsvár, 1937. 195.o.
¦ Stefan Borghida: Alexandru Ziffer. Editura Meridiane, Bucuresti, 1968. 12. kép
¦ Borghida István: Ziffer Sándor. Kriterion Könyvkiadó, Bukarest, 1980. 57.o.