67. Aukció
Márffy Ödön (1878-1959) Lovasok a vízparton (Lovasok a tengerparton), 1940 körül
97

Márffy Ödön (1878-1959)

Lovasok a vízparton (Lovasok a tengerparton), 1940 körül

Olaj, vászon, 92,5 x 72,5 cm
Jelezve balra lent: Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 7 000 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 14 000 000 Ft

Oeuvre-jegyzék szám: 4.7.3.7.
¦ In: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest-Párizs, 2006. 357.

¦ Zinner Nándor (1946), Zinner Nándorné (1958)
¦ majd Petró Sándor tulajdonában

Aukcionálva:
¦ BÁV 46. aukció 63. tétel (Lovasok a tengerparton címmel)

Feltehetően kiállítva:
¦ Márffy Ödön gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1946. november (77. tétel)

¦ A pécsi Petró-gyűjtemény. Válogatás. Budapest, Szent István Társulat, 2002, 119.

104

Márffy Ödön (1878-1959)

Asztali csendélet

Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft