63. aukció
Perlmutter Izsák (1866-1932) Magyar szobabelső (Parasztszoba), 1912
101

Perlmutter Izsák (1866-1932)

Magyar szobabelső (Parasztszoba), 1912

Olaj, vászon, 142x100 cm
Jelezve jobbra lent: Perlmutter 1912
Kikiáltási ár: 7 000 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban Ali Achmed Mirza tulajdonában

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ XI. Esposizione Internazionale d’Arte della cittá di Venezia. Velence, 1914., katalógus: 99. (Interno di una casa di contandini – Rákospalota)

¦ Exposicion International de Barcelona. Seccion de Hungaria. 1929., katalógus: 117.

Feltehetően kiállítva ¦ Presumably exhibited:

¦ CVIII. Csoportkiállítás. Ernst Múzeum, Budapest, 1930. január, katalógus: 46. (Parasztszoba címen)

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Vittorio Pica: Artisti contemporanei: Izsak Perlmutter. In: Emporium (Bergamo), 1913. február, 97.