71. Aukció
Gulácsy Lajos (1882-1932)
78

Gulácsy Lajos (1882-1932)

"Memoir Mems" (Figaro), 1916-1918

Akvarell, tus, papír, 21,5 x 31 cm
Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
Becsérték: 2 400 000 - 3 600 000 Ft

¦ Első Magyar Látványtár, majd Kornai Péter gyűjteménye
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos, Budapest, Gondolat, 1983, 257.
¦ Gulácsy Lajos: A virágünnep vége. Összegyűjtött írások Gulácsy-képekkel, szerk. Szabadi Judit, Budapest, Szépirodalmi Könyvkiadó, 1989, (23. kép)
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos, Budapest, Fekete Sas Kiadó, 2007, 241, (169. kép)
¦ Marosvölgyi Gábor: Gulácsy Lajos, Budapest, Mundus Magyar Egyetemi Kiadó, 2008, 191; 349, (309. kép; 155. színes tábla)
¦ Gulácsy Lajos centenáriumi kiállítása, Budapest, Fészek Galéria, 1982. október 5-25, 7, (kat. sz. n.)
¦ Gulácsy Lajos emlékkiállítása, Kecskemét, Kecskeméti Galéria, 1986. március 13. – június 1. (kat.: 62.)
¦ Gulácsy Lajos emlékezete (1882-1932) – III. Szekszárdi Festészeti Triennálé, Szekszárd, Művészetek Háza, 2002. október 26. – 2003. január 5. 41.