62. aukció
Kmetty János (1889-1975) Napraforgós csendélet, 1938
190

Kmetty János (1889-1975)

Napraforgós csendélet, 1938

Olaj, vászon, 79x65 cm
Jelezve jobbra lent: Kmetty
Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
Becsérték: 4 000 000 - 6 000 000 Ft

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ XXXI. Velencei Biennálé, 1962., katalógus: szám nélkül (Girasoli címmel)

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Alkotás, 1947., 1-2.

¦ Élet és Tudomány, 1971. március 5., 420.

¦ Pest Megyei Hírlap, 1975. december 14.,

¦ Nógrád, 1975. december 7. (részlet)

¦ Kmetty János. Festő voltam és vagyok. Szerk.: Havas Lujza, Corvina Kiadó, Budapest, 1976., 37. kép