1. Grafikai aukció (2021. április)
Hincz Gyula (1904-1986) Nő vázával, 1927
13

Hincz Gyula (1904-1986)

Nő vázával, 1927

Színezett rézkarc, papír, 19 x 25 cm
Jelezve balra lent: Nő vázával, Jelezve jobbra lent : Hincz Gyula 927
Kikiáltási ár: 80 000 Ft
Becsérték: 150 000 - 200 000 Ft

¦ Párdarabja a Magyar Nemzeti Galéria grafikai gyűjteményében. Ltsz: 1933-2258

Párdarabja kiállítva:

¦ A magyar grafika múltja I. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1979.

Párdarabja reprodukálva:

¦ A magyar grafika külföldön. Németország 1919-1933. Kiállítás a Magyar Nemzeti Galéria grafikai gyűjteménye alapján. Szerk: Bajkay Éva. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1989. 51.

¦ Zsákovics Ferenc: A rézkarcoló nemzedék 1921-1929. A magyar sokszorosított grafika száz éve. Miskolci Galéria, 2001. 68.

4

Hincz Gyula (1904-1986)

Akt műteremben madárral

Kikiáltási ár: 120 000 Ft