62. aukció
Czóbel Béla (1883-1976) Női akt medalionnal, 1930 körül
172

Czóbel Béla (1883-1976)

Női akt medalionnal, 1930 körül

Olaj, vászon, 53x49 cm
Jelezve jobbra fent: Czóbel
Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Twentieth Century Hungarian Art, Arts Council of Great Britain, London, 1967., katalógus: 49.

¦ Dévényi Iván Czóbel gyűjteményének kiállítása, Zodiákus Klub, Esztergom, 1971.

¦ Dévényi Iván gyűjteménye. Múzeumi Képtár, Győr, 1977.

¦ Az esztergomi Dévényi-gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983., katalógus: 76.

¦ 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből. Kassák Emlékmúzeum és Archívum, Budapest, 1993. október 9. – 1993. december 5., katalógus: 40.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái. Válogatás magyar magángyűjteményekből II., szerk.: Virág Judit és Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2005. szeptember 10. – október 9., 89.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ A Dévényi gyűjtemény. Szerk.: Virág Judit – Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006.

¦ Antal – Lusztig gyűjtemény. 2009., 42.

118

Czóbel Béla (1883-1976)

Hátakt, 1941

Kikiáltási ár: 24 000 000 Ft
173

Czóbel Béla (1883-1976)

Tükör előtt

Kikiáltási ár: 300 000 Ft
191

Czóbel Béla (1883-1976)

Nő gyöngysorral

Kikiáltási ár: 450 000 Ft