71. Aukció
Gulácsy Lajos (1882-1932)
79

Gulácsy Lajos (1882-1932)

"Pasztorál" (Pásztorórák), 1909-1910

Ceruza, papír, 16,7 x 12,3 cm
Jelezve balra fent: Pásztorórák
Jelezve balra lent: GL
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

¦ Első Magyar Látványtár, majd Kornai Péter gyűjteménye
¦ Gerevich József – Ungvári Gábor: Gulácsy Lajos betegségének kultúrtörténeti vonatkozásai, In: Orvostörténeti Közlemények, 81, 1977, 102.
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos centenáriumi kiállítása a Fészek Galériában, Budapest, 1982/10, 25.
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos, Budapest, Gondolat, 1983, 188.
¦ Gulácsy Lajos emlékkiállítása, Kecskemét, Kecskeméti Galéria, 1986, o.n.
¦ Gulácsy Lajos: A virágünnep vége. Összegyűjtött írások Gulácsy-képekkel, szerk. Szabadi Judit, Budapest, Szépirodalmi Könyvkiadó, 1989, (5. kép)
¦ Gulácsy Lajos: Pauline Holseel, Budapest, Ferenczy Könyvkiadó, 1994, 82.
¦ Erotika és szexualitás a magyar képzőművészetben, szerk.: Andrási Gábor, Budapest, LIGA, 1999, 35.
¦ Szabadi Judit: Gulácsy Lajos, Budapest, Fekete Sas Kiadó, 2007, 126, (91. kép)
¦ Gulácsy Lajos centenáriumi kiállítása, Budapest, Fészek Galéria, 1982. október 5-25., 6, (kat. sz. n.)
¦ Gulácsy Lajos emlékkiállítása, Kecskemét, Kecskeméti Galéria, 1986. március 13. – június 1. (kat. 17.)
¦ A Nagy Motívum, Budapest, Budapest Galéria Lajos utcai Kiállítóháza, 1997. október 22. – november 23. (kat. n.)