58. aukció
Scheiber Hugó városkép
93

Scheiber Hugó (1873-1950)

Pesti udvar zöld házikóval, 1920 körül

Olaj, karton, 70,5x50,5 cm
Jelezve jobbra lent: Scheiber
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

Kiállítva és reprodukálva:

¦ „Nekem szülőhazám …” Magyar zsidó festők kiállítása. Budapest Galéria, Budapest, 2000. augusztus 27. – szeptember 3. katalógus: 39.

¦ Molnos Péter: Scheiber Hugó. Festészet a jazz ritmusában. Kieselbach Galéria, Budapest, 2014. 68. kép