62. aukció
Szőnyi István (1894-1960) Péter (A művész fiának portréja), 1935
170

Szőnyi István (1894-1960)

Péter (A művész fiának portréja), 1935

Olajtempera, vászon, 100,5x70,5 cm
Jelezve jobbra lent: Szőnyi I. 1935
Kikiáltási ár: 1 400 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban Tarján Jenő tulajdonában (1963)

¦ majd Dévényi Iván gyűjteményében

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Szőnyi István festőművész gyűjteményes kiállítása. Fränkel Szalon, Budapest, 1936., katalógus: 11.

¦ Szőnyi István emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1963., katalógus: 44.

¦ Stephan Szőnyi: Malerie-Graphik. Staatliche Museen zu Berlin, National-Galerie, Berlin, 1963. augusztus–október, katalógus: 38 (Peter, der Sohn des Künstlers címmel)

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983. katalógus: 174.