66. aukció (2021. június)
Vaszary János matrózok strandkép
157

Pihenő matrózok, 1930 körül

Olaj, vászon, 68,5 x 43,5 cm
Jelezve jobbra lent: Vaszary
Kikiáltási ár: 16 000 000 Ft
Becsérték: 24 000 000 - 30 000 000 Ft

¦ Moderne Ungarsk Malerkunst. Kunstnernes Hus, Oslo, 1937.

¦ XXth Century Hungarian Art Works of Twenty-One Painters. London, 1939.

¦ Vaszary János-emlékkiállítás. Katona József Múzeum, Kecskemét, 1968.

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Vaszary János és Vaszary Kolos.

A festőművész és az egyházfő találkozása az egykori prímási nyaralóban.

A Magyar Nemzeti Galéria és a Vaszary Villa kiállítása. Balatonfüred, 2010. 115.

¦ Petrovics Elek-Kárpáti Aurél: Vaszary. Athenaeum Kiadó, Budapest, 1941., 65.

¦ Haulisch Lenke: Vaszary János. Képzőművészeti Alap, Budapest, 1978., 184. kép

¦ Plesznivy Edit: Vaszary János lappangó képei. In.: Artmagazin, 2006/4. 80.

¦ Wanted! Vaszary lappangó képei. In: Artmagazin 2006/4, 80. oldal

¦ Az érsek és a festőművész. In: Múzeum Café 2010. október-november, 72. olda

110

Táncos nő

Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft