58. aukció
Bernáth Aurél (1895-1982) Pusztai leány (Pásztorlány, Parasztlány), 1936–1937
217

Bernáth Aurél (1895-1982)

Pusztai leány (Pásztorlány, Parasztlány), 1936–1937

Olaj, vászon, 100,5x73,5 cm
Jelezve balra lent: BA
Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

– korábban Ernst Vilmos gyűjteményében

– Bernáth Aurél kiállítás. Képzőművészeti Egyesület, Pozsony, 1937. szeptember 16–29. katalógus: 1.
– A Szinyei Merse Pál Társaság művésztagjainak az Ernst -Múzeum fennállásának 25-ik évfordulójára és néhai Ernst Lajos emlékére rendezett VI-ik kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1937. október 17. – november 14. katalógus: 142.
– Bernáth Aurél kiállítása az 1912–1939. évek műveiből. Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete, Budapest, 1939. október 22. – november 5. katalógus: 70.
– Bernáth Aurél festőművész gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1956. október 20–23. majd 1957. március–április, katalógus: szám nélkül

Kiállítva és reprodukálva:
– Bernáth Aurél festőművész gyűjteményes kiállítása. Fränkel Szalon, Budapest, 1937. április 4–25. katalógus: 13.