13. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA
Papp Oszkár kortárs aukció
36

Papp Oszkár (1925-2011)

Rőt Kristályfej, 1961

Olaj, zománc papíron farostra kasírozva, 48,5 x 32 cm
Jelezve jobbra lent: Papp O.
Hátoldalon: Rőt Kristályfej 61.
Kikiáltási ár: 180 000 Ft
Becsérték: 300 000 - 500 000 Ft

A Kristály sorozat legkorábbi, első darabja, ami a fej témát és a kristály tematikát elsőként, egyedi módon ötvözi.

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 61/94.

KIÁLLÍTVA:
¦ Papp Oszkár gyűjteményes kiállítása – Ernst Múzeum, Budapest, 1986.
¦ Papp Oszkár kiállítása – Kőrösi Galéria, Budapest, 2018.