75. tavaszi aukció
Anna Margit, Rózsa Sándor, zsivány, népi motívum
85

Anna Margit (1913-1991)

Rózsa Sándor, 1976 körül

Olaj, kollázs, vászon, 60 x 90 cm
Jelzés nélkül.
Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft
Becsérték: 3 600 000 - 4 600 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Deák Dénes gyűjteményében

REPRODUKÁLVA:
¦ a bábu megszólal. Anna Margit művészete. Szerk.: Kolozsváry Marianna. Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2024. 433. oldal

Péter Vladimir, Anna Margit fiának szóbeli közlése szerint a képet Anna Margit Deák Dénesnek festette: „megfestlek téged mint a legnagyobb zsiványt”. Deák Dénes, aki baráti viszonyban volt Anna Margittal, a rendszerváltás előtti évtizedek egyik legnagyobb gyűjtője volt, és időnként kereskedett is a képekkel.