63. aukció
Gyarmathy Tihamér (1915-2005) Sarjadás fent és lent, 1962
131

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Sarjadás fent és lent, 1962

Olaj, farost, 124,5x83 cm
Jelezve hátoldalon: Gyarmathy T 962, 62/11 125x83 cm, Sarjadás lent és fent Gyarmathy T. 962.
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft
Becsérték: 6 000 000 - 8 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban a művész tulajdonában (1979)

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Gyarmathy Tihamér kiállítása. Budapest, VI. ker. Tanács krt. 6., 1964

¦ Gyarmathy Tihamér festőművész kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1979. november 23. – december 16., katalógus: szám nélkül

¦ Gyarmathy Tihamér kiállítása. Szentendrei Képtár, Szentendre, 1991. március 17. – április 28., katalógus: 10.

¦ Gyarmathy Tihamér válogatott művek kiállítása. Körmendi Galéria, Budapest, 1994. augusztus 15 – 28., katalógus: szám nélkül

¦ Gyarmathy Tihamér életmű-kiállítás. Történeti Múzeum Fővárosi Képtár, Budapest, 1995.

¦ Háború utáni non-figuratív és absztrakt művészet. Virág Judit Galéria, Budapest, 2019. május 24. – június 29.,

katalógus nélkül

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Gyarmathy Tihamér. Szerk.: Csák Ferenc, Körmendi Galéria, Budapest, 2004., 132.

20

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Konstellációk, 1976

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft