14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Rozsda Endre, kaleidoszkóp, Párizs
65

Rozsda Endre (1913-1999)

Sors, 1981

Olaj, vászon, 61 x 49,5 cm
Jelezve jobbra lent: Rozsda
Kikiáltási ár: 10 000 000 Ft
Becsérték: 16 000 000 - 24 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Csaba Benedek (Párizs) gyűjteményében

KIÁLLÍTVA:
¦ Endre Rozsda Paris Galeria Scotland bale, 1981.
¦ Galerie Jacqueline Scotland, Basel Svájc, 1982.

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Rozsda Endre Retrospektív Kiállítás. Műcsarnok, Budapest, 1998. május, kat.: 95.
¦ Rozsda, az idő ölelésében – Retrospektív kiállítás. Magyar Nemzeti Galéria, 2013. november 18. – 2014. március 2., 146. oldal

REPRODUKÁLVA:
¦ Rozsda l’oeil en fête sous la direction de David Rosenberg. Somogy Éditions d’art, Párizs, 2002. 102. o.

„Festményein kaleidoszkópszerűen bontakoznak ki az ornamentális, egymást átszövő struktúrák és faktúrák. A motívumok az észlelt tárgyi világ Rozsda által átlényegített emlékképeiként jelennek meg. Az idő és tér fragmentumai színes formák által kapcsolódnak össze.” (Részlet a tanulmányból)