20. aukció
Székely Bertalan (1835-1910) Szadai tájkép, 1895
42

Székely Bertalan (1835-1910)

Szadai tájkép, 1895

Olaj, vászon, 55x76 cm
Jelezve balra lent: Sz 95
Kikiáltási ár: 850 000 Ft

Proveniencia: egykor Beczkói Bíró Henrik gyűjteményében

Kiállítva: • CVIII. Csoportkiállítás. Csók István, Perlmutter Izsák, Csók István és Feszty Masa festőművészek. Ismeretlen magyar remekművek, magyar gyűjtők újabb szerzeményei. Ernst Múzeum, Budapest, 1930. január, katalógus: 177. (Tájkép címen) • Beczkói Bíró Henrik gyűjteménye. Ernst Múzeum, Budapest, 1934. október, katalógus: 15. (Viharos táj címen)

Reprodukálva: Lázár Béla: Beczkói Bíró Henrik gyűjteménye. Budapest, 1937.