74. Téli aukció
Patkó Károly Árkádia, harmónia, , időtlenség
37

Patkó Károly (1895-1941)

Száműzöttek, 1921

Olaj, vászon, 90 x 75 cm
Jelezve jobbra lent: Patkó 1921
Kikiáltási ár: 22 000 000 Ft
Becsérték: 30 000 000 - 36 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
¦ Patkó Károly festőművész és Schönbauer Henrik szobrászművész gyűjteményes kiállítása. Belvedere Galéria, Budapest, 1922. február – március, katalógus: 7.

REPRODUKÁLVA:
¦ Árkádia tájain. Szőnyi István és köre 1918-1928. szerk: Zwickl András. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2001. katalógus: 19.