65. aukció (2020. december)
Mészöly Géza (1844-1887) Szénahordás
72

Mészöly Géza (1844-1887)

Szénahordás

Olaj, fa, 14x18,5 cm
Jelezve jobbra lent: Mészöly
Kikiáltási ár: 550 000 Ft
Becsérték: 800 000 - 1 200 000 Ft

Karácsonyi kép-kiállítás. Műcsarnok, Budapest, 1880. december – 1881. január

Képes tárgymutató az O. M. Képzőművészeti Társulat fennállásának negyedszázados évfordulója alkalmából rendezett 1886. évi őszi kiállításának második sorozatára. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat, Budapest, 1886., 105. tétel

Kiállítva és reprodukálva:

Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Őszi kiállítás II. 1886., 12. oldal

Vasárnapi Ujság, 34. évfolyam, 47. szám, 1887. november 20., 778.

Szana Tamás: A Műcsarnokból. In: Magyar Salon 4. évfolyam, 6. kötet (1886-1887/1), 12. oldal

Szana Tamás: Száz év a magyar művészet történetéből. 1800-1900., Budapest, 1901., 219. oldal