71. Aukció
Márffy Ödön (1878-1959) Sziklás vízpart (Sziklás part), 1948 körül
124

Márffy Ödön (1878-1959)

Sziklás vízpart (Sziklás part), 1948 körül

Olaj, papírlemez, 36 x 47 cm
Jelezve jobbra lent: Márffy
Kikiáltási ár: 3 600 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

Életműjegyzék-szám: 5.9.7.2.1.
¦ In.: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest–Paris, 2006
Aukcionálva:
¦ BÁV 20. Képaukció, Budapest, 1969. május, 84. tétel (Sziklás part címmel)
¦ 1967-ig Márffy Ödönné tulajdonában
¦ Márffy Ödön gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1958, kat.: 138.
¦ Márffy Ödön, Wengry – Wyslawa Prac Malakirsch, Muzeum Historyczne Warszawy, Varsó, 1958. december – 1959. január, kat.: 12.
¦ Zolnay László: Márffy Ödön. Corvina Kiadó, Budapest, 1966, 36. kép
¦ Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest–Paris, 2006, 372. oldal