21. aukció
Derkovits Gyula (1894-1934) Taligás, 1920
181

Derkovits Gyula (1894-1934)

Taligás, 1920

Akvarell, papír, 28x29 cm
Jelezve balra lent: Derkovits 920
Kikiáltási ár: 190 000 Ft

Kiállítva: • Derkovits Gyula emlékkiállítás, Szépművészeti Múzeum, Budapest, 1954. katalógus: 143. • Derkovits Gyula (1894-1934) emlékkiállítása, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1979. szeptember-november, katalógus: 37.

Reprodukálva: • Derkovits Gyuláné: Mi ketten, Képzőművészeti Alap Kiadó, Budapest, 1954. 49. • Körner Éva: Derkovits Gyula, Corvina Kiadó, Budapest, 1968. katalógus: 34.