62. aukció
Bálint Endre (1914-1986) Temetőfalnál, 1962
163

Bálint Endre (1914-1986)

Temetőfalnál, 1962

Olaj, fa, 77x22,5 cm
Jelezve hátoldalon: Dévényi Ivánnak, jó barátomnak, jó barátsággal, 1962. X.21. Bpest Bálint 962 Párizs, Bálint
Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 3 000 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban Dévényi Iván gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Szentendrei festők kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1966., katalógus: szám nélkül

¦ Bálint Endre festőművész kiállítása. Szentendrei Képtár, Szentendre, 1981., katalógus: szám nélkül

¦ Bálint Endre kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1984. november 23. – december 30., katalógus: szám nélkül

¦ A 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből. Kassák Emlékmúzeum és Archívum, Budapest, 1993. október 9. – december 5., katalógus: 17.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983., katalógus: 31.

¦ Bálint Endre. A nyolcadik templom. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 2014. február 1. – május 11., katalógus: 148.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ A Dévényi gyűjtemény. Szerk.: Virág Judit-Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006. 72.