71. Aukció
Czóbel Béla (1883-1976) Toilette (Női hátakt), 1950
136

Czóbel Béla (1883-1976)

Toilette (Női hátakt), 1950

Olaj, vászon, 73,5 x 54,5 cm
Jelezve jobbra lent: Czóbel
Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 5 000 000 Ft

¦ Czóbel Béla emlékkiállítása a párizsi Salle d’Exposition di Vieux Colombier á lá Mairie du VIéme-ben, 2001. szeptember 11. – október 13.
¦ Czóbel Béla – Galerie Zak, Párizs, 1959
¦ Czóbel – Egy francia magyar. Kiállítási katalógus, Ferenczy Múzeum, Szentendre, 2014. május 30. – augusztus 31., 186. oldal, 305. kép
¦ Béla Czóbel – Kiállítási katalógus, Salle D’exposition du Vieux Colombier, 2001. szeptember 11. – október 13., 32. oldal, 111. oldal, 104. kép
¦ Kratochwill Mimi: Czóbel Béla élete és művészete. Magyar Képek Kft., Veszprém-Budapest, 2001, 86. kép

67

Czóbel Béla (1883-1976)

Virágcsendélet

Kikiáltási ár: 2 000 000 Ft
122

Czóbel Béla (1883-1976)

Kávézó nő, 1960-as évek

Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft
174

Czóbel Béla (1883-1976)

Szentendrei kert

Kikiáltási ár: 460 000 Ft