10. HÁBORÚ UTÁNI ÉS KORTÁRS MŰVEK AUKCIÓJA (2022. NOVEMBER)
Prutkay Péter (1947 - 2022) Tojásgyűjtemény, 1988
40

Prutkay Péter (1947 - 2022)

Tojásgyűjtemény, 1988

Olaj, fa, applikáció, 75 x 55 cm
Jelezve jobbra lent: Prutkay Péter 1988
Jelezve balra lent: Gyűjtemény
Jelezve hátoldalon: Tojás gyűjtemény, 1988 Prutkay Péter
Kikiáltási ár: 340 000 Ft
Becsérték: 600 000 - 800 000 Ft

¦ egykor Vörösváry Ákos tulajdonában
¦ Ébli Gábor: Műtárgyért festményt. Szentendre és az Európai Iskola művészete Nudelman László gyűjteményében. Artmagazin II. 2004/5, 2. (3.) sz., 28. oldal
¦ Ébli Gábor: Nudelman László. In: Magyar műgyűjtemények 1945-2005. Szerk.: Sümegi György. Budapest, Enciklopédia Kiadó, 2006, 262. oldal