59. aukció
Mednyánszky László (1852-1919) Trén a hegyek között, 1915-1918 között
99

Trén a hegyek között, 1915-1918 között

Olaj, vászon, 70x100 cm
Jelezve jobbra lent: Mednyánszky
Kikiáltási ár: 11 000 000 Ft
Becsérték: 18 000 000 - 24 000 000 Ft

A kép felülete nagyon jellemző Mednyánszky festészeti stílusára. Mednyánszky a hófödte hegycsúcsokat bekarcolásokkal és rétegzett fehér festék használatával teszi teljesen egyedivé. Ez a fajta festésmód, amely rendszerint megjelenik Mednyánszky életművében, ki – fejezetten térbeli (relief) hatást kölcsönöz a festményeinek. (…) A háborús téma arra enged minket következtetni, hogy Med – nyánszky 1915–1918 között készítette a képet.”

idézet Bellák Gábor szakvéleményéből

32

Tavaszi táj

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
51

Erdőrészlet

Kikiáltási ár: 4 600 000 Ft
104

Tarpatak

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
183

Trén

Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft
193

Alkonyi erdő

Kikiáltási ár: 600 000 Ft