64. aukció
Ligeti Antal (1823-1890) Trencsén vára, 1870 - Védett
150

Ligeti Antal (1823-1890)

Trencsén vára, 1870 - Védett

Olaj, vászon, 74x100 cm
Jelezve jobbra lent: Ligeti A. 1870.
Kikiáltási ár: 8 500 000 Ft
Becsérték: 10 000 000 - 15 000 000 Ft

Aukcionálva ¦ Auctioned:

¦ BÁV 33. aukció, 129. tétel (1974. május)

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ 1871-től a Magyar Tudományos Akadémia palotájának olvasótermében volt kiállítva, MTA fotóadattár: lsz. N55140

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Malonyay Dezső: A magyar képírás úttörői. Amicus, Budapest, 1905., oldalszám nélkül

¦ A historizmus művészete Magyarországon. Művészettörténeti tanulmányok. (Szerk.): Zádor Anna, Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Kutatóintézete, Budapest, 1993. XX. táblakép

¦ Pogány Gábor: Aukciók – Mesterek, Photo Art Művészeti Kiadó, 1998. 53.