12. Háború utáni és kortárs művek aukciója - I. rész
Gyarmathy Tihamér európai iskola kortárs aukció
90

Gyarmathy Tihamér (1915-2005)

Trió, 1952

Olaj, horganyzott lemez, 26,5 x 38,5 cm
Jelezve jobbra fent: Gyarmathy 952
Hátoldalon autográf felirat: 52/3 "Trió",26,6 x 38,6
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft
Becsérték: 2 800 000 - 4 400 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 52/3

PROVENIENCIA:
¦ korábban a Csáki-Körmendi gyűjteményben (1995)

KIÁLLÍTVA:
¦ Gyarmathy Tihamér festőművész kiállítása. Körmendi Galéria, Budapest, 1994. augusztus 15–28. (katalógus nélkül)
¦ Gyarmathy Tihamér életmű kiállítása. Budapest Történeti Múzeum–Fővárosi Képtár, Budapest, 1995. március 8. – július 3., kat.sz.: 61.
¦ Gyarmathy Tihamér életműkiállítása. Temesvári Szépművészeti Múzeum, 2011. szeptember 9–30.

REPRODUKÁLVA:
¦ Dr. Várkonyi György: Gyarmathy Tihamér – Festmények, 2004, 169. oldal
¦ Gyarmathy. Szerk.: Csák Ferenc, Körmendi Galéria, Budapest, 2004, 110.