14. Háború utáni és kortárs művek aukciója
Kelemen Károly, új szenzibilitás, maci, kortárs aukció
82

Kelemen Károly (1948-)

Új ház, 1999

Olaj, farost, 90 x 75 cm
Jelezve jobbra lent: 99 KK
Jelezve hátoldalon: Kelemen 99 Új ház
Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
Becsérték: 2 000 000 - 4 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
¦ Kelemen Károly kiállítása. Galéria 56-ban, Budapest, 2000.

„Kelemen 1982-től alakítja ki jellegzetes eklektikus, dekoratív stílusát, mely egy sajátosan groteszk tartalomú monumentalitás felé fejlődik. Az európai művészettörténeti tradíció különféle rétegeit, kompozíciós toposzait, jellegzetes motívumait egy műben vegyíti össze, mind a felületalakítás, mind a színhasználat, mind a térábrázolás és a fénykezelés vonatkozásában. Ezzel az újabb magyar festészetben valóban páratlan, monumentális eklektikát teremt.” Hegyi Lóránd: Kelemen Károly. Képek, 1978−1993. Dovin, Budapest, 1993. 8. oldal