11. aukció
Bortnyik Sándor (1893-1976) Vándorcirkusz, 1943 (Vándorcirkusz, erőművész)
113

Bortnyik Sándor (1893-1976)

Vándorcirkusz, 1943 (Vándorcirkusz, erőművész)

Olaj, vászon, 63,5x95 cm
Jelezve jobbra fent: Bortnyik 43
Kikiáltási ár: 4 000 000 Ft

Kiállítva: • Magyar Nemzeti Galéria: Bortnyik Sándor kiállítása, Bp., 1969., katalógusszám: 74. • Pest Megyei Pártbizottság Budapesti Székháza: Bortnyik Sándor festőművész és Gyurcsek Ferenc szobrászművész kiállítása, 1976. • Magyar Nemzeti Galéria: Bortnyik Sándor emlékkiállítása, Bp., 1977.

Reprodukálva: Borbély László: Bortnyik, Corvina Kiadó, 1971., 42. sz. kép