73. őszi aukció
Erdélyi Mihály Velence, Santa Maria della Salute, Olaszország
25

Erdélyi Mihály (1894-1972)

Velence, Santa Maria della Salute, 1930-as évek első fele

Olaj, vászon, 60 x 85 cm
Jelezve jobbra lent: Erdélyi Mihály
Kikiáltási ár: 650 000 Ft
Becsérték: 1 300 000 - 2 000 000 Ft

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
– Erdélyi Mihály festőművész külföldön összegyűjtött műveiből és hazai munkásságából rendezett reprezentatív kiállítás. Tömörkény A. Társaság, Iparcsarnok, Szeged, 1936. augusztus 23. – szeptember 8.
„A Velencét ábrázoló képei: Schweizban nagy keresletnek örvendettek, de maga Velence is nagy fogyasztó volt. Nem lehet csodálkozni ezen a jelenségen, hiszen annyi újat látott meg ebben a sokszor megfestett témában. Konvencióktól való irtózása e témakörben van
legjobban hasznára. Egész sorozat új képpel lepi meg ezirányban a nézőket s a művész annyira akarta a meglepetést, hogy ezeket a képeit még nekem sem mutatta meg. Csak titokban nézhettem meg s így írhatok róla. […] Móra Ferencz is szerette Erdélyinek ilyen
tárgyú képeit.”
Dr. Némedy Gyula: Erdélyi Mihály (Adatok a szegedi képzőművészet történetéhez). In: Erdélyi Mihály festőművész külföldön összegyűjtött műveiből és hazai munkásságából rendezett összefoglaló és visszatekintő representatív kiállítás katalógusa és a művész eddigi munkásságának ismertetése. Tömörkény A. Társaság, Iparcsarnok, Szeged, 1936. augusztus 23. – szeptember 8., 13. o.