71. Aukció
Bernáth Aurél (1895-1982) Villatelep (Balatonboglár), 1935
147

Bernáth Aurél (1895-1982)

Villatelep (Balatonboglár), 1935

Pasztell, papír, 72 x 100,5 cm
Jelezve balra lent: BA
Kikiáltási ár: 1 300 000 Ft
Becsérték: 2 200 000 - 3 400 000 Ft

Életműjegyzék-szám: 1935/8.
¦ dr. Balabán Imre, majd dr. Balabán Imréné gyűjteményéből; később a Kis-Szécsén-gyűjteményben
¦ Bernáth Aurél festőművész kiállítása, Budapest, Fränkel Szalon, 1935. november 3-27. (kat.: 23. Villatelep)
¦ Bernáth Aurél kiállítása az 1912-1939 évek műveiből, Budapest, Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete (volt Ernst Múzeum), 1939. október 22. – november 5. (kat.: 76. Villatelep)
¦ Bernáth Aurél festőművész gyűjteményes kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1956. október 19-23. – 1957. március 5 – május 1. (kat. sz. n. Villatelep)
¦ Magyar Művészet, 1935/12, 355. (Villasor)
¦ Bernáth Aurél festőművész kiállítása, kiáll. kat. Budapest, Fränkel Szalon, 1935, 13. (Villatelep)

73

Bernáth Aurél (1895-1982)

Virágcsendélet, 1941

Kikiáltási ár: 800 000 Ft