59. aukció
Czóbel Béla (1883-1976) Virágzó almafák (Virágzó almafák Szentendrén), 1935-1939
123

Czóbel Béla (1883-1976)

Virágzó almafák (Virágzó almafák Szentendrén), 1935-1939

Olaj, vászon papírlemezen, 64,5x80,5 cm
Jelezve jobbra lent: Czóbel
Kikiáltási ár: 4 200 000 Ft
Becsérték: 5 000 000 - 7 000 000 Ft

¦ korábban Nagy István tulajdonában (1971)

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Czóbel Béla Kossuth-díjas festőművész kiállítása. Műcsarnok, Budapest, 1971. április 3–25. katalógus: 91.

¦ Czóbel, egy francia magyar. Ferenczy Múzeum, Szentendre, 2014. május 30. – augusztus 31. 279. kép

Megérkezése után barátjának, a műgyűjtő Szántó Ferencnek és feleségének Szentendréről írt levelében részletesen beszámolt útjáról és a rábízott feladatok teljesítéséről: >>…Sógoránál leadtam a két képet utasításokkal, másnap már Szt. Endrére mentem. … Elkezdtem már egy kicsit festeni. A hely nagyon szép, a fák rügyeznek, gyümölcs kevés lesz, virágok csak a fák tetején vannak, a fagy megverte őket. Most búcsúzok Önöktől kézcsókkal és szívélyes üdvözlettel, úgy a kislánynak is. Czóbel B. Szt. Endre 26/apr. 40.<< A csodálatos itthoni tavasz máris megigézte, alig várta, hogy a tél elmúltával kiköltözhessen a kisvárosba.”

Kratochwill Mimi: Czóbel Béla érett korszaka 1925 – 1976. 168-169. In.: Czóbel, Egy Francia Magyar 2014. május 30. – augusztus 31. Ferenczy Múzeum, Szentendre. Kiállítási katalógus