62. aukció
Gadányi Jenő (1896-1960) Vörös csendélet, 1950 körül
162

Gadányi Jenő (1896-1960)

Vörös csendélet, 1950 körül

Olaj, papír, 21,5x31 cm
Jelezve balra lent: Gadányi Jenő
Kikiáltási ár: 400 000 Ft
Becsérték: 600 000 - 800 000 Ft

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ korábban Dévényi Iván gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983., katalógus: 118.

¦ Gadányi Jenő emlékkiállítása. Szentendrei Képtár, Szentendre, 1986. augusztus 8. – szeptember 28., katalógus: magántulajdonban/17.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Rockenbauer Zoltán: Képvilág-világkép. Gadányi Jenő művészetében. In: EGY/KOR | Különutak és kivonulás a konszolidáció idején. Műcsarnok, Budapest, 2017. december 6. – 2018. január 28., 33.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ A Dévényi gyűjtemény. Szerk.: Virág Judit-Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006., 85.