66. aukció (2021. június)
Fenyő György, Taormina, Szicília, Olaszország, görög színház
59

Fenyő György (1904-1978)

A görög színház romjai Taorminában, 1930-as évek

Olaj, vászon, 69,5 x 79 cm
Jelzés nélkül.
Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft
Becsérték: 4 000 000 - 6 000 000 Ft

„Fenyő az előtér hangsúlyos képépítő elemeiként, mintegy névjegyként használta a helyszín jellegzetes növényzeteként kínálkozó agávét, mely számos itáliai tájképén visszatérő, kedvelt motívuma volt. A romok színpompás tömbjeinek hátterében feltűnik az Etna havas csúcsa és a türkizkék tenger, amit remekül ellenpontoznak az előtér azonos színben tartott növényei.” (Részlet Rum Attila tanulmányából)