30. aukció
Ferenczy Károly (1862-1917) A tékozló fiú, 1908
106

Ferenczy Károly (1862-1917)

A tékozló fiú, 1908

Olaj, vászon, 116x156 cm
Kikiáltási ár: 40 000 000 Ft

PROVENIENCIA:-A Ferenczy-emlékkiállítás katalógusa szerint 1922-ben Schuler Gusztáv gyűjteményében volt. 1929-ben és 1934-ben az Ernst-Múzeum aukcióin szerepelt. Genthon István 1963-ban Szabó Frigyes, 1979-ben Hidas György tulajdonaként