75. tavaszi aukció
Márffy Ödön, Pallas Athéné
174

Márffy Ödön (1878-1959)

Akt (Pallas Athéné, a Három akt, 1911 című kép fragmentuma)

Olaj, vászon, 70 x 61 cm
Jelezve balra lent: Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft
Becsérték: 4 000 000 - 6 000 000 Ft

KIÁLLÍTVA:
¦ Művészház Palotafelavató Kiállítás. Budapest, 1913. január 23. – február 28., kat.: 111. (Festmény Három akt)

REPRODUKÁLVA:
¦ Rockenbauer Zoltán: A „Három akt”, avagy elveszett-e Márffy Ödön korai főműve? Művészettörténeti Értesítő, 2005/3-4, 314; 316.