75. tavaszi aukció
Márffy Ödön, karambol, biliárd,
134

Márffy Ödön (1878-1959)

Zöldfalú biliárdszoba, 1906

Olaj, papír vászonon, 64,5 x 80,5 cm
Jelzés nélkül.
Hátoldalán két korabeli kiállítási cédula-töredék: „…d…. a” [Billiárdszoba ?]; román kiviteli pecsét
Kikiáltási ár: 8 500 000 Ft
Becsérték: 12 000 000 - 16 000 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 6.5.2.
¦ In: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Életműkatalógus. Budapest–Paris, Makláry Artworks, 2006.

PROVENIENCIA:
¦ korábban nagyváradi magángyűjteményben

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
¦ Márffy Ödön kiállítása. Vármegyeház nagyterme, Nagyvárad, 1909. április 11-20., kat: 17. (Billiárdszoba)

REPRODUKÁLVA:
¦ Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, 2006. 178. oldal

„Márffyt elsősorban a konstrukció érdekli, a belső tér, a bútorok, az asztallap, az ablak és ajtók üvegtábláinak négyszögletes formái, egymáshoz való viszonyaik. Nagy foltokban feltett színei világosak, még nem harsányan kontrasztosak, mint a hamarosan beköszöntő fauve korszakának idején.” (Részlet a tanulmányból)