62. aukció
Bernáth Aurél (1895-1982) Család (Családi önarckép), 1937
177

Bernáth Aurél (1895-1982)

Család (Családi önarckép), 1937

Olaj, vászon, 110,5x100 cm
Jelezve jobbra lent: BA
Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

Oeuvre-katalógus szám ¦ Oeuvre-catalogue number:1937/12

Aukcionálva ¦ Auctioned:

¦ BÁV 5. árverés, 5. tétel

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ egykor Vitál Sándor tulajdonában

¦ majd Dévényi Iván gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Bernáth Aurél festőművész gyűjteményes kiállítása. Fränkel Szalon, Budapest, 1937. április 4–25., katalógus: 25.

¦ Bernáth Aurél kiállítása az 1912–1939. évek műveiből. Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete, Budapest, 1939. október 22. – november 5., katalógus: 91.

Feltehetően kiállítva ¦ Presumably exhibited:

¦ Bernáth Aurél újabb képeinek és Rippl-Rónai József (1861–1927) válogatott műveinek kiállítása. Gróf Almásy-Teleki Éva Művészeti Intézete, Budapest, 1942. január 18. – február 2., katalógus: 27.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983., katalógus: 46.

¦ A 20. századi magyar művészet Dévényi Iván gyűjteményéből.Kassák Emlékmúzeum és Archívum, Budapest, 1993. október 9. – december 5., katalógus: 21.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ A Dévényi gyűjtemény. Szerk.: Virág Judit–Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006. 41.