62. aukció
Bernáth Aurél (1895-1982) Ülő férfi (Karosszékben ülő férfi, Önarckép), 1932
169

Bernáth Aurél (1895-1982)

Ülő férfi (Karosszékben ülő férfi, Önarckép), 1932

Olaj, vászon, 71x34 cm
Jelezve jobbra lent: BA
Kikiáltási ár: 900 000 Ft
Becsérték: 1 500 000 - 2 000 000 Ft

Oeuvre-katalógus szám ¦ Oeuvre-catalogue number: 1932/63

Aukcionálva ¦ Auctioned:

¦ BÁV 11. árverés, 13. tétel

Proveniencia ¦ Provenance:

¦ egykor Fettich Nándor tulajdonában

¦ majd Dévényi Iván gyűjteményében

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Bernáth Aurél festőművész és Mészáros László szobrászművész gyűjteményes kiállítása. Ernst Múzeum, Budapest, 1932. október, katalógus: 65. vagy 100. számon (Ülő férfi címmel)

¦ A Magyar Kulturszövetség kiállítása, Budapest, 1932. november, katalógus: 2. (Ülő férfi címmel)

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ Az esztergomi Dévényi Gyűjtemény kiállítása, Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983., katalógus: 45.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Molnos Péter: Gondolatok a magyar műgyűjtés közelmúltjáról. Dévényi Iván születésének 75. évfordulójára, Artmagazin, 2005. 2. 23.

¦ A Dévényi gyűjtemény. Szerk.: Virág Judit–Törő István, Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006. 44.

¦ Küldj egy kis optimizmust! Bernáth Aurél levelei Fruchter Lajoshoz (1930–1952). Szerk.: Rum Attila, MTA Könyvtára, Budapest, 2007., 128.