63. aukció
Fényes Adolf (1867-1945) Csendélet, 1910
178

Fényes Adolf (1867-1945)

Csendélet, 1910

Olaj, papírlemez, 72x95 cm
Jelezve jobbra lent: Fényes A. 1910
Kikiáltási ár: 30 000 000 Ft
Becsérték: 40 000 000 - 50 000 000 Ft

Kiállítva ¦ Exhibited:

¦ Fényes Adolf emlékkiállítás. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1960., katalógus: szám nélkül

¦ Remekművek – Új válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből.

Kogart Ház, Budapest, 2006. október 13. – december 1.

¦ Remekművek – válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Városi Képtár, Orosháza, 2007. április 21. – június 21.

¦ Munkácsy kortársai – A magyar modernizmus előfutárai. Bozsó Gyűjtemény, Kecskemét, 2008.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény – Válogatás a magyar festészet remekeiből. REÖK Palota, Szeged, 2008. július 25. – szeptember 20.

¦ Csontvárytól Kondorig – Modernista festészet a Kovács Gábor Gyűjteményben. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2011. április 13. – augusztus 7.

¦ A magyar festészet modernista törekvései a 20. század első felében – Válogatás a Kovács Gábor Gyűjteményből. Bolgár Szépművészetek Nemzeti Múzeuma, Szófia, 2012. október 11. – december 2.

¦ A tavasz ébredése – A modern magyar festészet születése a századelőn. Kogart Kiállítások Tihany, Tihany, 2013. június 9. – október 27.

¦ A Kovács Gábor Gyűjtemény Munkácsytól Tóth Menyhértig. T ornyai János Múzeum és Közművelődési Központ, Hódmezővásárhely, 2016. május 22. – július 31.

Kiállítva és reprodukálva ¦ Exhibited and reproduced:

¦ A magyar festészet rejtőzködő csodái – Válogatás magyar magángyűjteményekből I. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2004., 222.

¦ Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. Virág Judit Galéria, Budapest, 2018. szeptember 5-23., 39.

Reprodukálva ¦ Reproduced:

¦ Modern magyar festészet 1892–1919. Szerk.: Kieselbach Tamás, Kieselbach Galéria, Budapest, 2003., 466. kép

40

Fényes Adolf (1867-1945)

Fiatal lány

Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft