59. aukció
Ferenczy Károly (1862-1917) Est I., 1912
148

Ferenczy Károly (1862-1917)

Est I., 1912

Olaj, vászon, 117x86 cm
Kikiáltási ár: 20 000 000 Ft
Becsérték: 30 000 000 - 40 000 000 Ft

¦ Nagy Zoltán és Nagy Zoltánné (1963)

¦ Dr. Soóky András, Gyula (1979)

¦ 1914 Magyar Képzőművészet Segítő Bizottsága, Országos Szépművészeti Múzeum, Budapest, 1914. november –december, 335. szám alatt

¦ Nagybányai festők. Magyar Nemzeti Galéria, 1963. január 5. (utána Szegeden)

¦ Ferenczy Károly (1862–1917) gyűjteményes kiállítása. Magyar Nemzeti Galéria, 2011. november 30. – 2012. május 27. katalógus: 341.; 2. javított kiadás, 2017. katalógus: 347.

Kiállítva és reprodukálva:

¦ Ferenczy Károly újabb festményeinek és rajzainak gyűjteményes kiállítása. Az Ernst Múzeum kiállításai VIII, Ernst Múzeum, Budapest, 1913. katalógus: 59.