75. tavaszi aukció
Márffy Ödön, franciás festészet, tájkép
18

Márffy Ödön (1878-1959)

Fák házzal, 1940 körül

Olaj, papírlemez, 40 x 51,5 cm
Jelezve jobbra lent: Márffy
Kikiáltási ár: 2 200 000 Ft
Becsérték: 3 000 000 - 4 000 000 Ft

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 5.8.1.14.
¦ In: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest–Párizs, 2006.

KIÁLLÍTVA:
¦ Dévényi Iván gyűjteménye. Múzeumi Képtár, Győr, 1977. kat. sz. n.

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Az esztergomi Dévényi-gyűjtemény kiállítása. Balassa Bálint Múzeum, Esztergom, 1983. kat.: 154.
¦ Márffy magángyűjteményekben. Polgár Galéria, Budapest, 1998. kat.: 36.
¦ A Dévényi-gyűjtemény. Mű-Terem Galéria, Budapest, 2006. szeptember 13. – október 7., 50. oldal

REPRODUKÁLVA:
¦ Rockenbauer Zoltán: Márffy. Makláry Artworks, Budapest-Párizs, 2006. 254. oldal
¦ Artmagazin. 2005/2., 23. oldal