Mattis Teutsch János kiállítása, 2021
Mattis Teutsch János (1884-1960) Faplasztika (A csók), 1918-1919 körül
61

Mattis Teutsch János (1884-1960)

Faplasztika (A csók), 1918-1919 körül

Festett tölgyfa, 30x20x5 cm
Jelezve balra lent: MT

Kiállítva: Wechselwirkungen. Ungarische Avantgarde in der Weimarer Republik. Szerk. Hubertus Gaßner. Kiáll. kat. Marburg: Kunsthalle, 1986., kat. sz. n.; Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter. Szerk. Bajkay Éva – Jurecskó László – Kishonthy Zsolt. Kiáll. kat. Budapest: Magyar Nemzeti Galéria – München: Haus der Kunst, MissionArt Galéria, 2001., kat. sz. Sz11.

Reprodukálva: Banner Zoltán: Mattis Teutsch János. Bukarest: Kriterion, 1972., 16. kép; Szabó Júlia: A magyar aktivizmus művészete 1915–1927. Budapest: Corvina, 1981., XVI. képtábla; Szabó Júlia: Máttis Teutsch János. Budapest: Corvina, 1983., 42. kép; Wechselwirkungen. Ungarische Avantgarde in der Weimarer Republik. Szerk. Hubertus Gaßner. Kiáll. kat. Marburg: Kunsthalle, 1986., 101. kép

ELADVA