75. tavaszi aukció
Mednyánszky László, téli tájkép
12

Fasor télen, 1910 körül

Olaj, vászon, 96 x 121,5 cm
Jelezve jobbra lent: Mednyánszky
Kikiáltási ár: 15 000 000 Ft
Becsérték: 20 000 000 - 30 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ egykor Dr. Görgényi Frigyes tulajdonában

AUKCIONÁLVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ BÁV 55. Művészeti képaukció. Budapest, 1981. szeptember, 49. oldal, kat.: 113.

FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA:
¦ Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 1913 Tavaszi Kiállítás. Műcsarnok, Budapest, kat.: 21. (Fasor, olaj, eladó)

„Fantáziáját e foghatatlan, illanó dolgok izgatták a legerősebben. Formái egymásba omlottak, parázsló színei fölött ezüstös vagy tompa aranyszín füst terjengett.”

Bálint Aladár: Mednyánszky László