75. tavaszi aukció
Réti István, Anzio, Porto d’Anzio
131

Réti István (1872-1945)

Férfiak a tengerparton (Az Anzioi tengerparton; Alkonyati tengerpart), 1907, Porto d’Anzio

Olaj, vászon, 62,5 x 74,5 cm
Jelezve jobbra lent: Réti 907 Anzio
Kikiáltási ár: 900 000 Ft
Becsérték: 1 400 000 - 2 000 000 Ft

PROVENIENCIA:
¦ korábban Freund Oszkár (1912),
¦ majd Dr. Görgényi Frigyes tulajdonában (1974)

ÉLETMŰJEGYZÉK-SZÁM: 1907/94.

KIÁLLÍTVA:
¦ M.I.É.N.K. (Magyar Impresszionisták és Naturalisták Köre). Nemzeti Szalon, Budapest, 1908. január, kat.: 103. (Férfiak a tengerparton)
¦ Dr. Forgács Péter és Dr. Görgényi Frigyes magángyűjteményének kiállítása. Hazafias Népfront VI. Kerületi Bizottságának Klubja, Budapest, 1974. november-december, kat. n.

KIÁLLÍTVA ÉS REPRODUKÁLVA:
¦ Válogatás magyar magángyűjteményekből. Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, 1981. október-november, 272. o., kat.: 200.

REPRODUKÁLVA ÉS IRODALOM:
¦ Aradi Nóra: Réti István. Képzőművészeti Alap, Budapest, 1960. 158−159; 299, (93. kép)
¦ Műgyűjtő, 1975/1, 43.o.

AUKCIONÁLVA:
¦ A Magyar Királyi Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 107. aukciója, Budapest, 1943. május, kat.: 1269.
¦ BÁV 28. Képaukció, 1972. szeptember, kat.: 259.